Renovace parketových podlah

Jsou vaše parkety špinavé, znečištěné či poškrábané? Máte v domácnosti staré parkety? Nezakrývejte je kobercem! Nenahrazujte je plovoucí podlahou! Zrenovujte je!

Stále častěji se setkáváme se situací, kdy se zákazník rozhodne překrýt staré dřevěné parkety laminátovou nebo dřevěnou plovoucí podlahou, aniž by si uvědomil, že starou dřevěnou podlahu lze přebrousit a zrenovovat. Hodně zákazníků ani netuší, jak krásnou dřevěnou podlahu doma má.

 

Nejste si jisti, zda je možné vaši podlahu zrenovovat? Trápí vás vrzání parket nebo velké spáry?

Naše firma Vám nabízí odborné poradenství o možnostech renovace parketové podlahy.

 

Nemáte představu, co renovace obnáší? Zde je krátké představení standardního pracovního postupu :

1.     Před zahájením renovace se většině případů demontují soklové lišty z důvodu kvalitního vybroušení až ke krajům podlahy. Nyní je čas na případnou opravu omítky nebo malby.

2.     Broušením zrnitostmi P24, P36 a P60 je odstraněn starý nátěr, nečistoty nebo škrábance. K broušení jsou používány brusky s odsáváním, přesto nelze vyloučit mírné víření prachu. Systémem Bona Dust Care lze odstranit i tento nedostatek. S ohledem na navýšení ceny broušení je jeho použití ekonomické pouze v opodstatněných případech.

3.     Pokud to stav podlahy umožňuje, jsou spáry na podlaze celoplošně vytmeleny směsí jemného brusného prachu a pojiva (např. Murexin Tmel na dřevo LV15). Větší spáry je možné vyplnit (vyšpánovat) tenkými lištami.

4.     Přebytečný tmel je odbroušen zrnitostí P80 a následně podlaha dobroušena konečnou zrnitostí P120. Naše firma navíc provádí pro dokonalé vyhlazení povrchu přebroušení jednokotoučovou bruskou Maxiclean.

5.     Povrchová úprava je prováděna většinou laky nebo oleji.

6.     Renovace je ukončena olištováním.

 

Kromě standardní renovace provádíme opravy parket, sklepání parket, kompletní přeložení parket (při nadměrném vrzání) a dodávku a montáž prahů nebo přechodových lišt.

 

Renovace realizujeme s profesionálním nářadím a odborně proškolenými pracovníky. Broušení, tmelení a lakování parket provádíme nejen v Ostravě, ale i v širokém okolí (Hlučín, Frýdek-Místek, Havířov, Karviná, Orlová, Bohumín, Příbor, ... ).

 

Jste šikovní? Myslíte si, že to zvládnete sami? Využijte naší půjčovny brusek na parkety. U nás nakoupíte i veškerý potřebný materiál – brusivo, tmely, laky a lišty.

 

 

 

RENOVACE PARKET OSTRAVA - RENOVACE PARKET OSTRAVA - RENOVACE PARKET OSTRAVA

ABC parket, Vršovců 1, 709 00 Ostrava - Mariánské Hory, tel: 596 618 333, e-mail: info@abcparket.cz