SAPELI

 

 

Profil společnosti

SAPELI je v současné době největší a tradicí nejstarší výrobce dýhovaných dveří a zárubní v České republice.

 

Stará Polná.jpgHistorie firmy sahá na konec předminulého století, kdy zhruba od roku 1870 byla v místě nynější firmy založena pila, mlýn a škrobárna. Roku 1918 nevyužívanou škrobárnu a pilu v Polné získává pan Jindřich Procházka, který svými schopnostmi vybudovává během několika let plně funkční a prosperující podnik.
V roce 1945, poslední den války, byl závod vybombardován, ovšem do roku 1947 byla majitelem vybudována nově dřevařská část závodu na zpracování dřevařských polotovarů - řeziva na laťové dveře a výrobu dřevěných obalů. V roce 1948 byl závod znárodněn a zařazen do skupiny dřevařských závodů a vznikla specializovaná výroba vnitřních dveří.

 

 

Novodobá historie společnosti SAPELI začíná roku 1992 převzetím restituovaného provozu výroby dveří v Polné. Ředitelem společnosti se stává pan Jindřich Procházka, syn dřívějšího majitele. V tuto dobu je zde zaměstnáno 117 pracovníků. Firma se ve spolupráci s Komerční bankou Jihlava pouští do rozsáhlých investic modernizace, obnovy a rozšíření výroby. Vzniká celá řada nových modelů dveří. Vnitřní dveře a zárubně SAPELI s přírodní dýhou si rychle získávají oblibu zákazníků a začínají být vyhledávány architekty, projektanty a staviteli.

 

 

Vstup Polná.jpg

Letecký snimek závod Polná.jpg

 vstupní areál Sapeli Polná

 letecký pohled na celý závod v Polné

 

Postupný rozvoj společnosti přináší potřebu rozšíření vlastního zázemí, a proto dochází v roce 1998 k rozeběhnutí výroby zárubní a finalizace dveří v nově postavené výrobní hale závodu v Polné a otevření obchodního centra v Jihlavě – Bedřichově. V roce 2002 z kapacitních důvodů dochází k přesunu výroby zárubní do závodu v Jihlavě – Starých Horách.

 

 

Modeta.jpg

 

Průčelí Jihlava.jpg

 výroba zárubní Jihlava - Staré Hory

obchodní centrum Sapeli

 


Dnešní výroba probíhá v nových a moderních provozech při využití špičkové techniky, tím je dosahováno té nejvyšší kvality zpracování našich výrobků. Samozřejmostí je dodržování ekologicky šetrných postupů při výrobě a použití nezávadných materiálů a laků na naše výrobky.

 

 

V současné době SAPELI zaměstnává přes 400 pracovníků, což představuje více než dvojnásobný počet od počátků převzetí firmy v roce 1992. V roce 1993 činila výše obratu firmy 105 mil. Kč, přičemž v roce 2004 se již podařilo překročit magickou hranici jedné miliardy korun obratu a tento pozitivní vývoj byl udržen i v roce 2006. Prostředky vytvořené činností firmy jsou reinvestovány do modernizace provozů, do rozšíření sortimentu a do posílení finančního zdraví společnosti. Používané výrobní materiály splňují přísná hygienická kritéria dnešní doby. Ve výrobě a logistice jsou využívány nejnovější řídící systémy s podporou moderní počítačové techniky. Kvalita výrobků je dotvrzena certifikací systému řízení jakosti dle norem ISO 9001:2008.

 

Certifikat ISO.jpg

 

I v současnosti je SAPELI ryze českou firmou,  která Vám kromě tradice nabízí i bezkonkurenční šíři sortimentu dýhovaných dveří. Tato nabídka, která je doplněna i o sortiment dveří foliovaných a profilovaných, zcela jistě uspokojí každého zákazníka. Vybírat můžete dveře a zárubně všech druhů otevírání - otočné, kyvné, posuvné, lamelové, maximálního provedení dřevin, barev a funkčnosti - plné, prosklené, protipožární, protihlukové, dveře do různých klimatických podmínek a další speciální dveře a zárubně včetně prosklených stěn. Dveře SAPELI naleznete v interiérech od běžných bytových prostor, přes hotelové, školní nebo administrativní prostory až po budovu Parlamentu České republiky.

 

Výrobky firmy SAPELI jsou vyráběny v různých evropských normách a mají své pevné místo na trzích Čech a Moravy, Slovenska, Polska, Maďarska a dalších okolních států v rámci Evropské unie.


 

Kompletní sortiment naleznete na : http://www.sapeli.cz/


DVEŘE SAPELI OSTRAVA DVEŘE SAPELI OSTRAVA DVEŘE SAPELI OSTRAVA DVEŘE SAPELI OSTRAVA 

 
 

ABC parket, Vršovců 1, 709 00 Ostrava - Mariánské Hory, tel: 596 618 333, e-mail: info@abcparket.cz